Хороскоп

Ракот да не патува, Јарецот да не ризикува

Ракот да не патува, Јарецот да не ризикува

ОВЕН

Полни сте со подготвеност да се впуштите во последователни ризични потфати, кои наместо успех, ќе предизвикаат ваш целосен крах. Личните проблеми се причина за вашата расеаност, затоа бидете внимателни на работното место. Пазете се од нови познанства.

БИК

Во ваша полза е здраво да се зафатите за работата. Имате доволно сила да ги совладате вашите службени задачи. Не подлегнувајте на надворешни влијанија кои може да ве натераат следните денови да инвестирате во губитнички проекти, но доцна ќе го сфатите тоа. Мора да признаете дека вашите успеси се должат и на помошта која ви ја даваат колегите.

БЛИЗНАЦИ

На работното место од утрото се занимавате со рутински и не особено пријатни обврски, но добро ќе е да ги завршите. Не покажувајте агресивност. Успесите се можни во доцните попладневни часови доколку останете смирени и не се лутите. Заштитете се од финансиски загуби. Не се исклучени проблеми во деловните односи.

РАК

Не покажувајте висока активност на работното место од утрото. Сите ризични и не само обични потфати пропаѓаат. Не е препорачливо да патувате, бидејќи сте расеани и ќе се навлечете во неволја. Размислете за сите детали за вашето работно место за да не пропуштите нешто важно.

ЛАВ

Не вклучувајте се во разговори за финансиски инвестиции. Попладне внимавајте на интригите кои имаат за цел да ве дискредитираат. Не препуштајте се на совети отстрана што ќе ви ги расипат плановите и ќе ве крахираат. Чувајте се од земање заеми, бидејќи ќе се соочите со потешкотии при нивното враќање.

ДЕВИЦА

Имате сила да се справите со тешкотиите на вашиот пат. Работете мирно и самоуверено. Доколку одлучите да патувате, реализирајте ги своите намери попладне или навечер, за да не си го трошите денот. Вашите професионални планови може неочекувано целосно да се променат и да ви направат проблеми.

ВАГА

Пазете се од самозаблудата, која предизвикува да бидете доверливи и дарежливи, но без да добивате признание и благодарност. Избегнувајте загуби предизвикани од вашите сопствени постапки. Во попладневните часови ќе сте депресивни. Не седнувајте зад воланот, бидејќи можни се сообраќајни незгоди. Работата со луѓе кои не ги сакате ви ги нагризува нервите. Бидете внимателни со новите деловни познаници.

ШКОРПИЈА

Бидете внимателни и анализирајте ги вашите постапки, завршете ги заостанатите задачи. Можни се финансиски загуби поради вашите грешки, предизвикани од преголемата самодоверба, што е типично за вас, а потоа страдате, но не ја признавате вината. Не навлегувајте во бесмислени расправии. Очекувајте потешкотии во состаноците и разговорите.

СТРЕЛЕЦ

Задолжителна е претпазливост на вашето работно место. Можни се грешки кои тешко ќе ги исправите и ќе ги обвинувате сите други освен себеси. Вашата работа е контроверзна, но вашите напори се осудени на неуспех. Подобро е да не брзате, погледнете внимателно и сфатете ја причината за вашите грешки.

ЈАРЕЦ

Денот е критичен, не само затоа што сте под владеење на емоциите, туку и затоа што ви е тешко да ги проценувате новите познанства. Не ризикувајте. Размислете за најдобрите опции за подобрување на вашата финансиска состојба. Ќе добиете предлог за патување. Дискутирајте за проширување на бизнисот и нови состаноци во странство со вашите колеги.

ВОДОЛИЈА

Идеите што ги разгледувате може наскоро да ви ги донесат очекуваните резултати доколку сте разумни и не дејствувате спротивно на барањата на општеството. Способни сте да ја подобрите вашата социјална положба. Нерешените проблеми поврзани со вашите деловни односи и намерата да се развие дополнително службено патување ве попречуваат.

РИБИ

Организирајте деловни состаноци и не заборавајте да го слушате мислењето на другата страна и не предизвикувајте го веќе на првиот воведен разговор. Денот не е добар за склучување договори. Вашата смиреност и трпеливост се гаранција за успех. Немојте да бидете премногу екстравагантни ако треба да организирате деловен или приватен ручек.

Најнови вести од Хороскоп

To top