устав

Пронајдени се 8 резултати на тема „устав“
Вести

Мисајловски: Владата треба да им даде одговор на граѓаните, кои се тие амандмани што ги спремаат и што ќе биде сменето во Уставот

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски денес беше на терен во скопски Чаир каде оствари средба во граѓаните. Мисајловски...
Вести

Таки Фити говореше дека Уставот не смее да се менува, сега вели дека мора да проголтаме едно горчливо апче и да прифатиме промена

Договорот за промена на името за севкупна постигнат меѓу премиерите на Република Македонија и Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас, а...
Вести

Заев ја лажеше јавноста дека нема да прифати промена на Уставот- сега прифаќа сè што Грција бара, ќе потпише капитулација на Македонија

Од тврдења дека нема да прифати промена на Уставот, до прифаќање на сè што Грција бара, вклучително и јавно признание дека ерга омнес...