vmro-dpmne

ВМРО-ДПМНЕ: Ако улицата во општина Центар е од големо значење за граѓаните, одбивањето на Тиранската Платформа е од суштинско значење за целиот народ и држава

Политика

Во продолжение следува интегрален текст од реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ. ВМРО-ДПМНЕ бара и СДСМ да има разбирање за...

vmro-dpmne

Средба Груевски- Хелбах- Алтхаузер: Со нарушувањето на принципот од ДУИ, сега мнозинството на Македонците треба да бидат опозиција во својата држава

Политика

Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. На средбата се разговараше за повеќе актуелни...