ОБНОВЕНА ВЕСТ: Не е точно дека Вања е пронајдена – демант од МВР

ОБНОВЕНА ВЕСТ Откако КУРИР повикувајќи се на свои изори од истрагата објави дека 14 годишната Вања Ѓорчевска е пронајдена жива и здрава во една соседна држава, од МВР се огласија со демант. За жал, информација засега се покажува како неточна, а МВР продолжува со активната потрага по девојчето. ОБНОВЕНО: МВР демантира (16:55) Според последните информации, … Продолжи со читање ОБНОВЕНА ВЕСТ: Не е точно дека Вања е пронајдена – демант од МВР