четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 119
home Твитови

Водителот го праша Филипче дали ќе пие кафе со Лиде Лиде- еве што и порача на гледачката на прес-конференциите (ВИДЕО)

Водителот го праша Филипче дали ќе пие кафе со Лиде Лиде- еве што и порача на гледачката на прес-конференциите (ВИДЕО)

Министерот за здравство Венко Филипче во дебатниот магазин „Клик Плус“ на ТВ21 посочи дека веднаш после завршувањето на пандемијата, ќе пие кафе со познатата Лиде, која јавноста ја запозна преку коментарите на прес-конференциите на министерот во кои постојано го поканува на кафе и разговор.

Коронавирус