недела, 9. мај 2021. Вести денес: 45
Во живо

ВМРО-ДПМНЕ го одбележува Денот на победата над фашизмот

home Твитови

Во Белгија со 6 пати повеќе жители од Македонија завчера имаше 26 починати од Ковид

Во Белгија со 6 пати повеќе жители од Македонија завчера имаше 26 починати од Ковид

Во Белгија на 20 Март имало 26 починати од ковид.
Белгија има ~12.000.000 жители.
Кај нас, ДУИ наметнува наместен попис, а може само да ни ги соопшти резултатите.

Коронавирус