вторник, 17. мај 2022. Вести денес: 166
home Твитови

ВЕРУВАЛЕ ИЛИ НЕ: Двајца членови од иста влада се фалат дека оствариле средба!

ВЕРУВАЛЕ ИЛИ НЕ: Двајца членови од иста влада се фалат дека оствариле средба!

Во отсуство на реална работа и проекти, владините министри и функционери се фалат, верувале или не, дека оствариле меѓусебна средба.

Дел од медиумите денеска пренесоа дека вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи и министерот за здравство Венко Филипче оствариле средба на која разговарале за предизвиците на здравствениот систем, предвидените реформи, но и можноста за меѓусебна соработка.

Во отсуство на реални проекти од кои корист ќе имаат граѓаните, овие два члена на Владата на Зоран Заев прават состанок, „млатат празна слама“ и од тоа прават медиумски настан.

Коронавирус