петок, 20. мај 2022. Вести денес: 4
home Твитови

Твитерџиите го најдоа баксузот: Се моли Заев да излезе од салата, додека е време

Твитерџиите го најдоа баксузот: Се моли Заев да излезе од салата, додека е време

Твитер заедницата немилосрдно удри по премиерот Зоран Заев, кој вечерва за првпат ја бодри македонската ракометна репрезентација, по што по 30 минути игра во Вараждин, Македонија катастрофално губи со 15:5. Дел од твитерџиите го најдоа и „баксузот“ на трибините:

Коронавирус