понеделник, 13. јули 2020. Вести денес: 145
home Твитови

Твитер за Лила: “Вилма ја прашала Лила каде е милионот”

Твитер за Лила: “Вилма ја прашала Лила каде е милионот”

Познатата ТВ водителка, Лила Филиповска, утрово пристигна во Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, каде даваше изјава во истрагата за “Рекет”.

По еден час распит кај обвинителката Вилма Русковска, водителката одби да одговори на новинарските прашања за нејзината поврзаност со случајот, како и дали му позајмувала пари на Бојан Јовановски.

Ваквата вест предизвика лавина од реакции на социјалните мрежи, особено на Твитер, а еве само дел од нив: