четврток, 5. октомври 2023. Вести денес: 3
home Твитови

ТВИТЕР ГОРИ: „Овој македонски пејач има песни против сите наши соседи, само да не му текне глупости да прави“ (ФОТО)

ТВИТЕР ГОРИ: „Овој македонски пејач има песни против сите наши соседи, само да не му текне глупости да прави“ (ФОТО)

Веста дека Ламбе Алабаковски стои позади палењето на бугарскиот клуб во Битола предизвика големи реакции на твитер мрежата.

Мрежата „гори“ од коментари, а твитерџиите и овој пат се поделени, дел го осодуваат инцидентот, а друг дел даваат поддршка за Алабаковски.

Ги пренесуваме најинтересните и најзабавните твитови: