вторник, 11. август 2020. Вести денес: 102
home Твитови

Твит: Што прави Заев по две ракии?

Твит: Што прави Заев по две ракии?

После 2 ракии:

– Возач на Алфа му ѕвони на механичарот.

– Тинејџер/ка ѕвони на бившата/бившиот.

– Шилегов нарачува бокалче за да не го шета келнерот.

– Заев му ѕвони на Ахмети за да му ја пее албанската химна…

Коронавирус