среда, 25. мај 2022. Вести денес: 133
home Твитови

Талат Џафери до службениците: Си е*авате мајката тука! (ВИДЕО)

Талат Џафери до службениците: Си е*авате мајката тука! (ВИДЕО)

„Сите служби од седници, веднаш кај мене! Покрај седници, сите позади што седат, сите до еден! … ви ебем! Вие што сте на плата и уште си ебавате мајката овде. А бе бегај таму! Бегај таму! БЕГАЈ! СУС БРЕ ДА ТИ ЕБАМ, ШТО БАРАШ… БЕГАЈ ТАМУ, ИЗЛЕЗИ!

Ова е снимка од расправата на претседателот на Собранието, Талат Џафери со служби од законодавниот дом, веројатно станува збор за неговата расправа со обезбедувањето на Собранието о позавршувањето ан вчерашната седница кога, според некои медиуми дошло до сериозен вербален инцидент меѓу спикерот на Собранието Џафери и припадници на собраниското обезбедување.

Коронавирус