понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 165
home Твитови

Со пари на граѓаните се обложуваме во живо- Во Собранието се гласа доверба на Владата, а пратениците на СДСМ гледаат ЛШ (ФОТО)

Со пари на граѓаните се обложуваме во живо- Во Собранието се гласа доверба на Владата, а пратениците на СДСМ гледаат ЛШ (ФОТО)

Фотографии на социјалните мрежи вечерва се појавија од Собранието на Република Македонија каде во моменти додека се  гласа „доверба на Владата“, пратеникот Самка Ибраимовски во живо го следи натпреварот од Лигана на шампионите.

Имено со „пари на граѓаните се обложуваме во живо“„ИНТЕРПЕЛАЦИЈА“„#СамкаБратот“, се само дел од коментарите кои заедно со фотографија од лаптоп вечерва кружат по социјалните мрежи.

Инаку вечерва додека во Собранието се одржува „доверба на Владата“, во исто време се игра и натпреварот Јувентус- Реал Мадрид, а пратениците на СДСМ очигледно имаат поголема занимација отколку вршење на својата пратеничка работа.

Коронавирус