понеделник, 9. мај 2022. Вести денес: 131
home Твитови

„Славјанка нека ја напаѓа Русија дење оти нашите хеликоптери не летаат ноќе“

„Славјанка нека ја напаѓа Русија дење оти нашите хеликоптери не летаат ноќе“

Лавина од трагикомични реакции предизвикани од изјавата на новата министерка за одбрана се споделуваат на интернет. Налик на Монти Пајтон серијал, Твитер заедницата ја објаснува положбата во која што се наоѓаме како земја:

Коронавирус