четврток, 2. јули 2020. Вести денес: 51
МЕГА БОМБА

АУДИО: Објавена нова бомба за Заев – „Маме ќе им e*aм на сите што ќе влезат кај мене во коалиција“

home Твитови

Пандов: И во најтоталитарните режими не им текнало политичките непријатели да ги елиминираат со прогласување ,,позитивен“ на корона

Пандов: И во најтоталитарните режими не им текнало политичките непријатели да ги елиминираат со прогласување ,,позитивен“ на корона

Александар Пандов го коментираше случајот со кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски.

Само во ваква банана држава, каква што е сега Македонија, може вакво дупење во здрав мозок. Верувам и во најтоталитарните режими, не им текнало сега своите политички непријатели да ги елиминираат со тоа што човекот ќе го прогласат за ,,позитивен“ на корона и го пикаат две недели во домашен притвор, која тие ја нарекуваат самоизолација! Така му направија на Мицкоски, така му направиле и на Максим. Значи нема порасипани луѓе од врхушката на СДС!

Парламентарни избори 2020