петок, 30. септември 2022. Вести денес: 61
home Твитови

Некој да му објасни на Заев дека не сме ја победиле Словачка, ами Словенија

Некој да му објасни на Заев дека не сме ја победиле Словачка, ами Словенија

„Некој да му објасни на Заев дека не сме ја победиле Словачка, ами Словенија.“ – апелираше новинарот Миленко Неделковски на својот ФБ профил.

Ваквиот сттаус на Неделковски доаѓа откако неодамна Заев се надмина себеси, па на официјалниот фејсбук и твитер профил средбата со словачкиот министер за надворешни работи, Иван Корчок, ја означи и напиша како средба со словенечкиот министер.

Малата разлика во букви на овие две држави очигледно за Заев претставува забуна па можеби и не прави разлика помеѓу нив, коментираа тогаш медиумите.

Коронавирус