понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 150
home Твитови

Мицковски: Ако не си ги сакаш во партија, што ќе ти се во владата

Мицковски: Ако не си ги сакаш во партија, што ќе ти се во владата
ФОТО: Република

Ако не ти се достојни за лидерство во партијата, тогаш не се достојни ни за лидерски позиции во јавните управни функции, уште помалку да бидат членови на владата.
А народ тоа го занима, не кој какви рокади ќе добие во партија. Напиша на Фејсбук, Ивор Мицковски.

Коронавирус