среда, 25. мај 2022. Вести денес: 48
home Твитови

Македонска навивачка разочарана од поразот е хит на социјалните мрежи

Македонска навивачка разочарана од поразот е хит на социјалните мрежи

Денеска е тежок ден за македонските навивачи. Иако во голем број отпатуваа за Вараждин, сепак македонските ракометари вечерва доживеаја дебакл во првиот меч од главната фаза. Македонија загуби од Шпанија со убедливи 31:20.

Интернетот трпи и порази, па така и во добро и во лошо твитер заедницата не мирува. Посебен хит е оваа македонска навивачка…

Коронавирус