среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 147
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Твитови

Ковачки: Владата на Заев не престанува да добива „шамари“ од НАТО

Ковачки: Владата на Заев не престанува да добива „шамари“ од НАТО

@Sekerinska денеска од Штип не демантираше дека од НАТО нема согласност за нејзиниот кандидат. Доколку е точно, кој ќе понесе одговорност за оваа бламажа на државата? После ветото од ЕУ, ова е уште еден тежок удар врз чесните кадри на ЗЗ.
#ОставкаДурЕВреме

Коронавирус