недела, 16. мај 2021. Вести денес: 26
home Твитови

Ќе видите во април што сакаат граѓаните!

Ќе видите во април што сакаат граѓаните!

Граѓаните не сакале бесплатен паркинг, барале зонско.
Граѓаните не сакале зеленило во дворовите, сакале бетон и станови.
Граѓаните не сакале Фиром, сакале Северна.
Граѓаните не сакале бесплатни маски за воздух, зимава било бајаги почисто.

Ќе видите во Април што сакаат граѓаните…

Коронавирус