вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 0
home Твитови

Каракамишева: И сега? Кафаните празни, прасињата и ракијата стооо…

Каракамишева: И сега? Кафаните празни, прасињата и ракијата стооо…

И професорката Тања Каракамишева-Јовановска реагираше на забраната на СДСМ, во која со директива ген. секретар Љупчо Николовски од Крива Паланка јасно побара нивните функционери да не одат во кафеани до 12-ти април. Каракамишева на Твитер напиша : „И сега? Кафаните празни, прасињата и ракијата стооо…“

Локални избори 2021