четврток, 13. август 2020. Вести денес: 99
Во живо

Прес-конференција на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски

home Твитови

Георгиев за Пендаровски: Клечеше да се слика, ми викаше Благој какво менување на име, една држава имаме…

Георгиев за Пендаровски: Клечеше да се слика, ми викаше Благој какво менување на име, една држава имаме…

Клечеше да се слика, ми викаше Благој какво менување на име, една држава имаме, име и е Македонија, објави на својот Фејсбук профил разочараниот Благојчо Брлоко Георгиев, кој што беше дел од Шарената револуција.

– Не постои роден човек да го промени името, а и ако има таков ние заедно пак ке му станеме на протести, го покрив со МАКЕДОНСКОТО знаме во знак дека навистина ке ја штити Македонија и Македонскиот Народ, а Татко ми стоеше до мене држејки ги Македонските Знаменца…

НО ЗА ЖАЛ СЕ БИЛО СОБИРАЊЕ ПОЛИТИЧКИ ПОЕНИ, извини ТАТО, извинете Македонски Народе, ПРОСТЕТЕ МИ ако можете, бидејки мене ме манипулираа, а преку мене изманипулираа многумина граѓани, објави Георгиев.

Коронавирус