вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 187
home Твитови

Ганка Цветанова: #Бојкотирам попис

Ганка Цветанова: #Бојкотирам попис

Поранешната министерка за култура Ганка Цветанова се огласи на Твитер:

попис на кој ќе ми биде одземено правото да ја декларирам мојата етничка припадност, напиша таа.

Локални избори 2021