четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 177
home Твитови

Фотографија која најдобро го отсликува сообраќајниот хаос во Скопје (ФОТО)

Фотографија која најдобро го отсликува сообраќајниот хаос во Скопје (ФОТО)

На социјалните мрежи се појавија неколку фотографии на кои е прикажано оневозможеното движење на инвалидска количка на Јужен булевар, која е блокирана со автомобили. Автомобилите се движат и низ сообраќајницата, а се паркирани и на тротоарите.

Целта е, овие фотографии да ги разбудат надлежните институции и конечно да се стави ред, на движењето на пешаците, велосипедистите и лицата со телесен инвалидитет.

Коронавирус