четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 186
home Твитови

„Ало на што дрога сте?“ – Граѓаните се исмејуваат со 59.600 работни места отворени од СДСМ во последните 2,5 години

„Ало на што дрога сте?“ – Граѓаните се исмејуваат со 59.600 работни места отворени од СДСМ во последните 2,5 години

Граѓаните денеска не само со забраната за функционери по кафани, „пресудата“ за Курто Дудуш и пилотската желба на портпаролот на СДСМ Костадинов, кој да не бил политичар ќе бил пилот, се шегува и со и прес-конференцијата на вицепремиерката Мила Царовска која објави дека СДСМ за 2,5 години вработиле 59.600 лица. Велат, дека некој е на нешто, а статистиката се мести. Реалноста, е далеку од розовите очила на Царовска.

Локални избори 2021