жртви

Пронајдени се 112 резултати на тема „жртви“
Вести

Намалениот интензитет на сообраќај го намали бројот на жртвите во сообраќајот, а Спасовски се фали дека тој е заслужен за тоа

Оливер Спасовски пред некој ден, а сега и неговиот портпарол Тони Ангеловски им ја навредуваат интелигенцијата на граѓаните со тоа...
Вести

Мицкоски: Овој настан вечерва е во знак на почит на жртвите од Ковид-19, луѓето кои ги загубивме, а можеше да се направи многу повеќе

Ковид-19 не е статистика. 195 починати за една недела, 1305 од почетокот на пандемијата во месец март, стои во Фејсбук статусот на лидерот...
Вести

Јавноста дозна за нивната смрт од медиумите, а МЗ молчи: Зошто младите лица починати од коронавирус ги нема во официјалните извештаи?

Ужасни статистики за починати и заразени од коронавирус секојдневно влеваат огромен страв кај македонскиот народ. Секој ден сме сведоци...
Вести

Семејства во црно, народот вознемирен, жртвите ги нема во извештај: Го кријат ли Заев и Филипче реалниот број на починати од коронавирус?

Ужасни статистики за починати и заразени од коронавирус секојдневно влеваат огромен страв кај македонскиот народ. Секој ден сме сведоци...
Македонија

Лични стории – Луѓето жртви на Ковид 19 не се бројки, тоа се луѓе со семејства, блиски и свои животи, до кога ќе бидат само статистика?!

Починати се 5 лица, пациент од Гостивар ( 69 ) од Прилеп ( 84 ), од Охрид ( 84 ), од Македонски Брод ( 46 ) и пациент од Штип ( 58 ), ова вчера го напипа...