жозеф дол

Пронајдени се 9 резултати на тема „жозеф дол“
Вести

Жозеф Дол со поддршка за Силјановска: Каква убава порака ќе испратите ако изберете за првпат, жена на чело на вашата земја

Претседателот на Европската Народна Партија, Жозеф Дол, даде јавна поддршка за кандидатот за претседател Гордана Силјановска Давкова. Правда...
Вести

Жозеф Дол: Силјановска е вистинскиот кандидат за зајакнување на економијата, независно судство и борба против корупција

Претседателот на Европската Народна Партија, Жозеф Дол, даде јавна поддршка за кандидатот за претседател Гордана Силјановска Давкова. -Посакувам...
Вести

Мицкоски на средба со Дол во Брисел: Светските организации ја препознаваат Македонија како произведувач на корупција која е заштитена од државата

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во рамките на својата посета на Брисел оствари средба со Претседателот на Европската...
Вести

Мицкоски на средба со Борисов и Жозеф Дол: Членство во ЕУ за подобрување на стандардот, потребни се клучни реформи!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во Софија оствари средба со премиерот на Република Бугарија, Бојко Борисов и Претседателот...