жозе мурињо

Пронајдени се 193 резултати на тема „жозе мурињо“
Фудбал

Мурињо го даде својот коментар за Лампард: „Тој е важна личност во мојата кариера, жал ми е тоа што му се случи“

– Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо го коментираше отпуштањето на Френк Лампард од Челзи. – Не мислам дека Френк би сакал да разговара...
Фудбал

Голем гест на Мурињо пред мечот со Шкендија: Му вети фотографија на македонски новинар во чест на неговиот татко (ВИДЕО)

Тотенхем во четврток гостува во нашиот главен град каде ќе биде противник на Шкендија во третото коло од квалификациите за Лига Европа. Жозе...