жозе мурињо

Пронајдени се 128 резултати на тема „жозе мурињо“
Фудбал

Мурињо си најде нова професија: Никој не го очекуваше тренерот на вакво работно место, фановите воодушевени

Португалскиот фудбалерски тренер, Жозе Мурињо, по отказот во Манчестер јунајтед најде нова работа како специјален коментарот на руската...