зоран љутков

Пронајдени се 19 резултати на тема „зоран љутков“
Општини

Љутков: Реконструкција и пренамена на поранешен хотел Вила Зора во објект за стамбено домување на пензионерите и децата без родители

Општина Велес во изминатите четири години, преживеа стагнација или подобро речено уназадување во буквално сите сфери на општественото,...
Општини

Љутков: Очајнички обид на СДСМ за мое оцрнување, дојдовте до тој степен што ги замешавте моите деца во вашата црна кампања

СДС исплашени од вчерашниот митинг на ВМРО ДПМНЕ и коалицијата, исплашени дека за 6 дена ќе бидат поразени, сме сведоци на еден беден...
Вести

Љутков: За време на ковид кризата власта не одвои ни секунда за да им помогне на уметниците и културните работници

СДСМ за време на ковид кризата не одвои ни секунда да им помогне на уметниците и културните работници, иако доколку се изработеа протоколи...
Вести

Љутков: Културата за СДСМ е политички пазар и задоволување на потребите на невладините и активистите од „Шарената револуција“

Културата е згасната во сите дејности, но во секое владеење на СДСМ, културата никогаш не била нивен приоритет и секогаш била предмет...
Вести

Љутков: Со купување на македонски производи, ќе ги спасиме работните места во компаниите, ќе ја потпомогнеме економијата

Корона вирусот го смени животот. Епидемијата ја измени комуникацијата, но ги измени и економските текови. Македонската економија е...
Вести

Љутков: СДСМ го навредува македонскиот јазик и противуставно го третира како втор јазик во Република Македонија

СДСМ го навредува македонскиот јазик и противуставно го третира како втор јазик, односно како странски јазик во Република Македонија,...
Вести

Љутков: Под мотото „КОЛЕКТИВЕН СЕГА“, јасно и гласно културните работници го изразија своето незадоволство поради неисполнетите лажните ветувања на оваа влада

На 08.10.2019 година македонската јавност беше сведок на еден од најмасовните протести на работниците во културата до сега, ова денеска...