знамиња

Пронајдени се 9 резултати на тема „знамиња“
Занимливости

Занимливости за знамињата ширум светот – македонското знаме во истражување од 2015 година прогласено за „најубаво национално знаме“ во светот

Речиси сите знамиња на светот се правоаголни, a само две се во облик на квадрат… Следат неколку занимливи факти за знамињата ширум светот. 1....
Вести

Стојаноски по низата гафови со знамиња: Нѐ води проста и неписмена багра која прави да бидеме за потсмев насекаде низ светот

По низата гафови на Владата поврзани со официјалните знамиња на државите, со свој коментар се јави и Влатко Стојаноски од УМС на ВМРО-ДПМНЕ. -Почнаa...
Општини

Битола и Тетово без македонски знамиња за 8-ми септември: Градоначалничката не се ни појави на прославата

Битолската градоначалничка, Наташа Петровска, не најде време да се појави на прославата за 8-ми септември. Згора на тоа, градоначалничката...