знаме

Пронајдени се 19 резултати на тема „знаме“
Вести

Академија за протокол: Што е со химните, шпалирот, поздравот на знамето, која е причината за ваков “скратен” дочек?

Од Академијата за протокол излегоа со став во врска со дочекот на Ципрас од страна на премиерот Заев. -Протоколарно не можам да ја дефинирам...
Вести

Поради грешката на Владата на Заев, цел Балкан ѝ се потсмева на Македонија: Погледнете што пишуваат медиумите од регионот (ФОТО)

Владиниот протокол направи голема грешка утринава кога во Скопје пристигна Канцеларот на Австрија, Себастијан Курц каде пред Владата...