знаме

Пронајдени се 36 резултати на тема „знаме“
Регион

ТРАОРНА ТИШИНА ВО СОФИЈА – Бугарија за само неколку часа преживеа две големи трагедии, знамињата денес на половина копје (ВИДЕО)

И Бугарија жали, денеска е прогласен ден на национална жалост во спомен на жртвите од пожарот во автобуската несреќа која се случи на...
Фудбал

Македонски навивач експлодираше од радост на Олд Трафорд – го развеа знамето од Кутлеш веднаш зад Роналдо (ФОТО)

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед се кренаа јуначки после непријатната негатива од 0:2 против незгодната Аталанта. Но потоа следуваше...