змии

Пронајдени се 16 резултати на тема „змии“
Вести

Ова им се случило за прв пат во историјата на аеродромот- кога полицијата ги отворила куферите имала што да види- 80 змии, но не секакви!

Вкупно 80 живи кобри и поскоци затворени во пластични шишиња неодамна се запленети на аеродромот во Диали, Камерун, соопшти синоќа камерунската...
Занимливости

Секој би побегнал од собата во која спие ова 8-годишно девојче: Таа е веројатно најхраброто дете на светот! (ФОТО)

Холи Гринхалг има само осум години и во својата соба има “минијатурна зоолошка градина“. Бестрашното девојче спие во иста просторија...
Живот и стил

Ќе ве полазат морници и ќе ги осудите родителите: Детенце ставено во легло на змии кои ги допираше со голи раце (ВИДЕО)

Мало детенце кое најверојатно не се плаши од ништо влезе во легло на змии и ги фаќаше со раце. Остра осуда пристигна од корисниците на...
Скопје

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Скопје се претвори во змијарник, загрижени граѓани повикуваат на внимание и бараат решавање на проблемот

Скоро и да не може да помине ден во последниов период да не се појаваат фотографии од змии во градот Скопје. Граѓаните загрижени повикуваат...