„Златна топка“

Пронајдени се 20 резултати на тема „„Златна топка““
Фудбал

Роналдо: Бројките докажуваат дека ја заслужувам „Златната топка“, Јувентус е како семејство, за разлика од Реал

Јувентус игра во историски добра форма а Кристијано Роналдо е во голем дел заслужен за тоа. Од 15 одиграни натпревари, Јувентус победи...