златко марин

Пронајдени се 61 резултати на тема „златко марин“
Скопје

Коментари на социјалните мрежи за Марин: „Направивте глупости и се фалите, пари исправте и калта што ја нанесовте остана ние да ја газиме“

Низа негативни коментари и критики  се појавуваат на социјалнита мрежа Фејсбук, односно на објавата на официјалната страна на општина...
Скопје

Перински: Златко Марин и Општина Аеродром на дното во државата по капитални инвестиции, каде одат парите кои не се трошат на инвестиции?

Златко Марин и Општина Аеродром на дното во државата по капитални инвестиции, споредено со вкупната сума за расходи, пишува на својата...
Вести

Перински: Марин „ќе измете“ пола милион евра од буџетот на Аеродром, додека има нула денари за борба против загадувањето

„Марин “ќе измете” пола милион евра од буџетот на Аеродром, додека има нула денари за борба против загадувањето. Да се трошат половина...
Општини

ВМРО-ДПМНЕ побара општина Аеродром да издвои средства за потребите на учениците, Марин и СДСМ не дозволија

На вчерашната седница на совет поднесовме 500 амандмани на ребаланс на буџетот на Општина Аеродром за 2020 година. Инсистиравме градоначалникот...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: За цели 9 месеци градоначалникот на Општина Аеродром Златко Марин реализирал очајни 18.5% капитални инвестиции, и понатаму без решение за загадениот воздух

За цели 9 месеци градоначалникот на Општина Аеродром Златко Марин реализирал очајни 18.5% капитални инвестиции. Што значи дека во Општина...
Вести

Перински: Аеродром реализира САМО 18,5 % од капиталните инвестиции, затоа граѓаните не гледаат ниту еден реализиран проект

Златко Перински од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека Аеродром реализира САМО 18,5 % од капиталните инвестиции и дека поради...
Скопје

„Пред избори Марин и Шилегов ветуваа ајро, ајро, чист воздух за Аеродром, по избори дишат смрт, наместо воздух“

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје порачува: Пред избори Марин и Шилегов ветуваа ајро, ајро, чист воздух за Аеродром, по избори...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Општина Аеродром го има најнеспособниот градоначалник Златко Марин кој направи најзагадена општина во државата

Вчера и денес општина Аеродром го дише најзагадениот воздух во земјава, а државава е на 6то место во Светот по нечист воздух. Жителите...
Скопје

Ни срам, ни перде: Општина Аеродром нема слух за маката на родителите, Марин си го чува буџетот за лични приоритети

Градинките на територија на цела Република Македонија се затворени веќе пет месеци. Дечињата не ги посетуваат предучилишните установи,...
Вести

Ова е причината зошто Марин наместо на лице место, држи состаноци во канцеларија и се фали со изградба на училиштето во населба Лисиче (ВИДЕО)

ОК ВМРО-ДПМНЕ Аеродром денеска сподели видеа од моменталната состојба и вистината за основното училиште „Димитар Македонски“. -Вистината...