Златко Далиќ

Пронајдени се 16 резултати на тема „Златко Далиќ“
Фудбал

Хрватската јавност со денови ја чекаше неговата одлука: Златко Далиќ со официјална потврда дали останува селектор на репрезентацијата

Хрватскиот фудбалски сојуз (ХНС) и официјално потврди дека Златко Далиќ останува селектор на сребрената репрезентација од СП во Русија...
Фудбал

Голем број луѓе и журка пред домот на хрватскиот селектор: Погледнете како херојот Далиќ беше пречекан во Вараждин (ФОТО+ВИДЕО)

Јас сум вараждинец, вараждинец, се пееше во Вараждин додека најголемиот херој на Хрватска овие денови, селекторот Златко Далиќ пристигнуваше...
Фудбал

Целиот свет се воодушеви: Погледнете што направи Далиќ додека Вида се качи на кровот од автобусот и танцуваше (ФОТО)

Вчера Хрватска буквално „гореше“ откако пола милион луѓе излегоа низ улиците на Загреб да ги пречекаат фудбалските херои кои го освоија...
Фудбал

Сопругата на хрватскиот селектор откри непознати детали во јавноста за Далиќ- „Го молеше мојот директор да ми даде отказ“

Сопругата на селекторот на Хрватска Даворка Далиќ за хрватските медиуми откри досега непознати детали од приватниот живот на Златко...
Познати

Таа е хрватската амајлија- сопругата на Златко Далиќ блеска на трибините, но тешко се справува во домот со тројца мажи (ФОТО)

Иако дипломирала на Економскиот факултет, ја напушти работата за да може да ни се посвети на нас. Не е лесно да живееш со тројца мажи...
Фудбал

Голем скандал во хрватската репрезентација: Селекторот го врати дома еден од најдобрите фудбалери поради бизарна причина (ФОТО)

Атмосферата во хрватската репрезентација е малку нарушена и покрај рутинската победа над Нигерија на почетокот на Светското првенство....