Златен Глобус

Пронајдени се 14 резултати на тема „Златен Глобус“
Вести

„Златен глобус“ нема да оди во живо и нема ниту публика да има: Избраните ќе бидат сами во соба, вакцинирани со трета доза и со негативен ПЦР тест

В недела на 9 јануари ќе се одржи 79. издание на „Златен глобус“. Свеченоста ќе се одржи во хотелот „Беверли Хилтон“ во Лос Анџелес....
Познати

ФОТО: Ретко се појавуваат заедно, но вчера направија спектакл – Никој не ги тргаше очите од Ирина Шаек и Бредли Купер

Во Лос Анџелес вчера се одржа 76-тото по ред доделување на Златен глобус, а оваа манифестација го собра кремот на Холивуд. Убавата Русинка...