Златан Ибрахимовиќ

Пронајдени се 195 резултати на тема „Златан Ибрахимовиќ“
Фудбал

Ибра кон фановите на Верона кои го свиркаа: Продолжете да свирите, ова e најголемиот момент за вас оваа година! (ВИДЕО)

Златан Ибрахимовиќ синоќа се збогува со фановите на Милан, стави крај на кариерата, но не сите на Сан Сиро беа трогнати од тоа. Додека...
Фудбал

Пике ја објасни контроверзната фотографија со Ибрахимовиќ од пред 13 години – сè уште ја памети реакцијата на Златан која е урнебесна

Поминаа 13 години откако Жерар Пике и Златан Ибрахимовиќ биле протагонисти на фотографијата која предизвикала многу контроверзии...
Познати

Сопругата на Златан Ибрахимовиќ е постара од него 11 години и отсекогаш била мистерија за јавноста (ФОТО)

Златан Ибрахимовиќ приватниот живот го држи подалеку од љубопитните очи на јавноста, па ретко ги открива деталите од бракот со поранешната...
Познати

Нема да им верувате на сопствените очи: Овој човек му е двојник на Ибрахимовиќ, спортистот откри каков му е животот поради тоа (ФОТО)

Познатиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ има двојник, кој исто така е спортист, но е далеку помалку популарен, па често добива дел од...