животни

Пронајдени се 53 резултати на тема „животни“
Занимливости

Дарувањето животинска крв го спасува животот на други миленичиња, во Британија има банка за крв на кучиња

Сопствениците на кучиња обично не размислуваат за крводарителство сѐ додека не се појави ситуација кога им треба крв. Така, во Велика...
Познати

Чува три мачки и две кучиња, но сега доаѓа уште поопасно животно – еве што сака Карлеуша да донесе во домот, следбениците во чудо

Пејачката Јелена Карлеуша обожува животни, а како што вели нејзините ќерки љубовта кон нив ја наследиле токму од неа. Таа низ годините...
Скопје

Храм Св. архангел Михаил: До кога ќе бидеме заложници – Улични кучиња ги убиваат животните во дворот на храмот (ФОТО)

Храмот „Свети архангел Михаил“ лоциран во скопската населба Автокоманда, меѓу другото познат е кај верниците по својот прекрасен,...
Вести

Во Русија започна вакцинацијата на животни против коронавирусот: Карнивак-ков е единствената регистрирана вакцина

Вакцинацијата на животни против коронавирусот започна во Русија, изјави советникот на директорката на Федералната служба за ветеринарен...
Вести

Активистите за заштита на животни и животна средина бараат разрешување на директорката на ЈП Лајка – обвинуваат за незаконско работење

Драгана Велковска активистката за заштита на животни и животна средина и членка на Советот на Град Скопје поднесе барање до градоначалникот...
Занимливости

Секој би побегнал од собата во која спие ова 8-годишно девојче: Таа е веројатно најхраброто дете на светот! (ФОТО)

Холи Гринхалг има само осум години и во својата соба има “минијатурна зоолошка градина“. Бестрашното девојче спие во иста просторија...