жители

Пронајдени се 22 резултати на тема „жители“
Вести

Стојановски: Жителите на Сарај не почувствуваа ништо од ветениот „живот“, на оваа власт и стана навика да ги лаже граѓаните! (ВИДЕО)

Во Сарај не се направи буквално ништо, граѓаните не ги почувствуваа бенефициите кои власта ги ветуваше, нивниот лидер и таа партија....
Скопје

Трет ден жители на Кисела Вода протестираат пред Центарот за зависници – Темелковски заборави што вети пред изборите

Жителите на Кисела Вода трет ден по ред одржуваат протест пред Центарот за зависници со што го изразуваат револтот кон министерот за...
Останати спортови

Го навреди родниот град, а тој му врати со иста мера: Луис Хамилтон ги разочара своите сограѓани со навредувачки зборови

Луис Хамилтон ги разлути и разочара своите некогашни сограѓани од неговото родно место со една негова изјава за својот роден град. На...