жири

Пронајдени се 9 резултати на тема „жири“
Познати

„Ми се закануваат дека ќе ме убијат и претепаат“: Член на жирито на „Ѕвездите на Гранд“ открива зошто му праќаат толку морбидни пораки!

Членот на жирито на музичкото натпреварување „Ѕвездите на Гранд“, Ѓорѓе Давид, откри дека му се заканувале со убиство на социјалните...
ТВ и Филм

ВИДЕО: Ги знаете како Барс и Мелоди, сега повторно се појавија на сцената на „Америка има талент“ и го разочараа жирито

Младите момци Леонард и Чарли познати како Барс и Мелоди во 2014 година го освоија третото место на шоуто „Британија има талент“ откако...
Познати

Членот на жирито на „Ѕвездите на гранд“ го напушти снимањето во солзи: Колегите ги послушаа молбите на Вики па го откажаа снимањето

Членот на жирито на „Ѕвездите на гранд“ Вики Миљковиќ често е на мета на напади од страна на останатите членови на жирито, а овој пат...
Занимливости

Жирито лееше солзи, публиката громогласно аплаудираше- тој е слеп, има аутизам и епилепсија, а неговиот глас е ангелски (ВИДЕО)

Настапот на 20 годишниот Денис Барта од Сараево речиси жирито на хрватскиот „Супер талент“ ќе го паметат вечно. Денис е роден во Италија...
Познати

ФОТО: Кој ќе седи на местото на Лукас – ова е новиот член на жирито на „Ѕвездите на Гранд“ за кого Карлеуша вели дека е добар фраер

Саша Поповиќ на овој потег се одлучи воден од еден мотив – на гледачите да им пружи нешто досега невидено во „Ѕвездите на Гранд“. На...
Музика

ВИДЕО: Жирито одби да го коментира настапот на Ивона од Куманово во „Ѕвездите на гранд“, а реченицата на Ана Бекута е повеќе од јасна!

Жирито нејзиниот настап во вториот круг го опиша како „музичка бомба“ и решија да не коментираат понатаму. 21-годишната Ивона и пред...