зимски распуст

Пронајдени се 19 резултати на тема „зимски распуст“
Вести

Нема поместување на зимскиот распист, Царовска вели дека состојбата во училиштата со коронавирусот е стабилна

Тринеделниот зимскиот распуст ќе биде во редовниот период, согласно календарот на МОН, нема потреба од негово поместување зашто состојбата...
Вести

Јаневска: За да се избегне пикот на пандемијата зимскиот распуст на учениците да почне од 15 декември и да трае до 21 јануари

Состојбата по училиштата и градинките станува крајно загрижувачка. Секојдневно имаме заразени наставници, цели паралелки во изолација,...