зимски гуми

Пронајдени се 4 резултати на тема „зимски гуми“
Вести

РСБСП со потсетување до возачите: На 15-ти ноември започнува законската обврска за задолжително носење зимска опрема

На 15 ноември 2018 година (четврток), започнува да важи обврската за задолжително поседување зимска опрема во возилата, која ќе трае сѐ...