жидас даскаловски

Пронајдени се 9 резултати на тема „жидас даскаловски“
Вести

Даскаловски: Политиката на камшикар е погрешна и погубна, Заев ја турна Македонија во долгови и демократска нестабилност

– Политиката на камшикар, оние познати изјави на премиерот и на претседателот, дека ни треба камшикар, во смисла дека ни треба некој...
Вести

Даскаловски: Говорот на Заев е непотребен и штетен, координираност помеѓу премиерот, Димитров и Османи нема, владее хаос кој штети на Македонија

– Говорот на Заев е непотребен и штетен на неколку нивоа. Во принцип кога ја разбркувате јавноста со едно интервју на БГНЕС и кажувате...
Вести

Даскаловски: Владата да покаже издржани позиции, ние имаме достоинство, идентитет и име кое не смееме да го продаваме

Македонската влада да покаже издржани позиции во преговорите за името со Грција, вели во изјава за Канал 5 телевизија професорот и политички...