зголемување

Пронајдени се 25 резултати на тема „зголемување“
Вести

Данаиловски за РТС: Прераното укинување на рестриктивните мерки доведе до зголемување на бројот на новозболени

Рестриктивните мерки беа укинати доста рано и пребрзо и затоа дојде до поратс на бројот на новозаболени, вели за РТС епидемиологот Драган...
Вести

Коронавирусот не им може ништо: Овие двајца милијардери за време на пандемијата своето богатство го зголемиле за околу 10 проценти

Вкупното богатство на американските милијардери, меѓу кои и на основачот на Амазон (Amazon) Џеф Безос и на Тесла (Tesla) Илон Маск, се зголемило...
Вести

Додека нафтата на светско ниво е под минусот, Владата предводена од СДСМ удира по грбот на народот и ја зголемуваат акцизата

Словенечката Влада го финализира текстот на новиот Закон за ублажување на последиците од коронавирусот кој според најавите ќе „тежи”...
Вести

Славески за Курир: Ме чуди што идејата за поскапување на акцизата на горивата доаѓа од Стопанската комора чии членки ќе бидат оштетени

Стопанската комора на Македонија како пакет решенија за справување со економските проблеми кои се резултат на коронавирусот побара...