Жерард Пике

Пронајдени се 11 резултати на тема „Жерард Пике“
Фудбал

Ги критикуваше судиите во Ла Лига а сега се соочува со казна – Пике на мета на шпанската фудбалска федерација

Шпанската фудбалска федерација ќе го испита случајот со дефанзивецот на Барселона, Жерард Пике, кој ги обвини судиите дека му помагаат...