Жерард Пике

Пронајдени се 36 резултати на тема „Жерард Пике“
Познати

„АНТИ-ЧИА КЛАУЗУЛА“: Шакира со насмевка пред судот покажа колку не може да ја поднесе новата девојка на Пике

Поранешната двојка Шакира и Жерар Пике се сретнаа на суд минатата недела за да потпишат документи во врска со старателството над нивните...
Познати

По маратонскиот состанок кој траел 12 часа постигнат е договор – еве со кого ќе живеат децата по разводот на Шакира и Пике, не на секој ќе му се допадне оваа одлука!

Откако во јавноста протече веста дека 12-годишната љубовна врска меѓу Жерар Пике и Шакира, кои имаат два сина, Милан и Саша, заврши, популарниот...
Познати

Го паркирал своето „Порше“, но се задржал само десет минути – Пике за првпат ја посетил Шакира откако го исфрлила од вилата, еве ја причината

Фудбалерот Жерар Пике и пејачката Шакира се уште се борат за старателството над нивните деца, откако летото објавија дека се разведуваат. Сега...
Познати

СУДОТ ПРЕСЕЧЕ – еве кој го доби старателството над двата сина на Шакира и Пике, еден од нив најави и нова праведна борба!

Шакира доби старателство над двата сина Саша и Милан пишуваат шанските медиуми. Пејачката е видена како излегува од судот, откако го...
Познати

Шакира доби старателство над синовите, а еве што одлучи судот за затајувањето на данок: За инат на Пике, оди во Мајами!

Фудбалерот на Барселона, Жерар Пике преку својот адвокатски тим објави соопштение како предупредување до медиумите и папараците кои...
Познати

Ќе се препотите кога ќе ја видите во танга – новата девојка на Пике мешаше на песна од Шакира, видео по кое ќе ви се качи притисокот

Фудбалерот на Барселона, Жерар Пике неодамна се раздели со неговата долгогодишна партнерка Шакира, која ја смени со 23-годишната студентка...