Жељко Самарџиќ

Пронајдени се 12 резултати на тема „Жељко Самарџиќ“
Познати

Откри дека болеста го променила од корен, но сега се е подобро: Самарџиќ пее македонски песни и ужива во кафеана во Охрид (ВИДЕО)

Познатиот српски пејач Жељко Самарџиќ овој викенд го поминува во Македонија. Пејачот на својот Инстаграм профил се пофали дека е дел...
Познати

Кога дозна дека боледува од тешка болест светот му се сруши: Жељко Самарџиќ проговори за здравствената состојба (ФОТО)

Миленикот на публиката Жељко Самарџиќ ова лето го поминува во Котор каде лани се поднови со нов брод и тоа прилично скап, пишуваат српските...
Познати

Самарџиќ играше оро до невестата, Владо Горгиев со оваа песна му поска среќен брак- се ожени македонскиот менаџер Кристијан (ВИДЕО)

Македонскиот менаџер Кристијан Стефановски се ожени после долгогодишната врска со девојката Ана Стојковска. Парот вчера во еден скопски...
Познати

Жељко Самарџиќ со сочувство по трагедијата: Драги мои Македонци во овој тажен момент сум со вас, концертот е одложен (ВИДЕО)

Поради трагичниот настан, сообраќајната несреќа кај Карпалак, концертот на пејачот Жељко Самарџиќ кој требаше да се оддржи во сабота...
Музика Познати

Жељко Самарџиќ во интервју за КУРИР: Во Охрид го променив имиџот, во Кочани ми се заканија со пиштол среде автопат (ВИДЕО)

Балканскиот романтичар Жељко Самарџиќ неодамна ги изненади сите со голема промена, неговиот нов имиџ – впечатливите брада и мустаќи...
Познати

Започна да ги следи стапките на својот татко: Ќерката на Жељко Самарџиќ е вистинска убавица, но и идна пејачка (ФОТО)

Ќерката на Жељко Самарџиќ, Мина Самарџиќ започна да оди по стапките на својот татко и започна да се занимава со музика. Но, сепак иако...