жељко ражнатовиќ аркан

Пронајдени се 25 резултати на тема „жељко ражнатовиќ аркан“
Познати

СЕ ПОЈАВИ НАЈТАЖНАТА ФОТОГРАФИЈА НА СЕМЕЈСТВОТО РАЖНАТОВИЌ! Срцето ќе ви се скрши – тага на лицата на малите Вељко и Анастасија (ФОТО)

Секоја година на годишнината од смртта на нејзиниот сопруг, вдовицата на Жељко Ражнатовиќ Аркан организира голема комеморација на...
Познати

Дали знаете кој е татко на трагично починатиот сопруг на Пишек – другарувал со Аркан, но заработил и брдо пари од него! (ФОТО)

Сопругот на популарната водителка Николина Пишек почина ненадејно денеска на 44 годишна возраст, а зад себе Видоје Ристовиќ ја остави...
Познати

Девет деца, со пет жени – ова е лозата на Аркан, забременил вработена додека бил во затвор, особено оваа ќерка со Цеца е многу блиска (ФОТО)

Жељко Ражнатовиќ Аркан зад себе остави големо потомство од девет деца, што ги имаше со пет различни жени, и од мажена и од вонбрачна заедница....
Познати

Со оваа хрватска пејачка Аркан признал дека го имал најдобриот секс во животот – романсата не им потрае долго, денес изгледа совршено! (ФОТО)

Една од најпознатите хрватски музички ѕвезди Дорис Драговиќ речиси ја познава целиот регион, со самиот факт што во Југославија била...
Познати

Синот на Аркан се врати да живее во Србија – кога ќе дознаете што наследил од неговата баба се ќе ви стане јасно, ова го немаат Анастасија и Вељко

Синот на Жељко Ражнатовиќ Аркан, Никола Ражнатовиќ како и неговиот брат близнак се вратија од Америка во Србија. Имено тој е женет со...
Познати

Ден пред годишнината од неговото убиство откриена силната симболика на свадбата на Вељко и Богдана – еве што носеше негово синот на Цеца

Впечатоците од свадбата на деценијата се уште им се во сеќавање на сите, а се коментираат до ден денес. Имено на свадбата на Вељко Ражнатовиќ...
Познати

Цеца не сакала да отпее песна која била посветена за Аркан – долги години подоцна ја отпеа оваа пејачка која стана нејзин најголем хит (ВИДЕО)

Милиќ Вукашиновиќ напиша бројни хитови, а извесен период соработуваше и со Цеца Ражнатовиќ. По убиството на Аркан, тој во 2001 година ја...
Познати

СИНОТ НА АРКАН НЕПРЕПОЗНАТЛИВ! Глумеше во спотот на Цеца и го полуде понежниот пол – еве како тој денес изгледа (ФОТО)

Жељко Ражнатовиќ Аркан имаше девет деца, а од првиот брак со Наталија Мартиновиќ, тој доби близнаци Војин и Никола. Речиси сите го знаат...
Познати

20 години нема стапнато на ова место – Цеца по смртта на Аркан од ова место бега како од ѓавол, за неа некогаш тоа беше втор дом

Цеца по смртта на Аркан не стапнува во хотелот каде тој беше убиен, страшните сцени од тој немил настан и нанеле рани кои никогаш не зараснуваат. Светлана...
Познати

ШОКАНТНО ОТКРИТИЕ: Аркан бил менаџер на најпознатата српска група – никому не му давал да влезе без карта, ова е вистината!

Жељко Ражнатовиќ Аркан бил и менаџер на најпопуларната југословенска група „Пилоти“. Зоран Кики Лесендриќ, рок-музичар, композитор,...
Познати

Од овие детали од полицискиот исказ на вдовицата Цеца ќе се наежите: Пробав да го реанимира Аркан, а од устата со раце му вадев крв!

Денеска се навршуваат 20 години од убиството на сопругот на Цеца Жељко Ражнатовиќ Аркан. По тој повод српските медиуми денеска на големо...
Познати

Вељко ќе се жени во униформата на Аркан, а тоа што ќе го носи Богдана нема никого да остави рамнодушен (ФОТО)

Вељко Ражнатовиќ и Богдана Родиќ за еден месец ќе стапнат на лудиот камен, па на големо ја подготвуваат свадбата, која ќе се одвива според...
Познати

Синот на Аркан од првиот брак објави невидена фотографија со него- како ли ќе реагира синот на Цеца поради овој детаљ (ФОТО)

Жељко Ражнатовиќ Аркан денеска би наполнил 67 години, а по тој повод на својот Инстаграм профил сподели фотографија од него и неговиот...