жељко митровиќ

Пронајдени се 18 резултати на тема „жељко митровиќ“
Познати

Бака Прасе во полициска станица: Медиумската војна со сопственикот на ПИНК му се удри од глава, зборуваат и за смртта на Кика

Јутјуберот Богдан Илиќ, попознат како Бака Прасе, утрово заврши во полициска станица за да даде изјава за сите обвинувања и малверзации...
Познати

ВОЈНАТА ДОПРВА ПОЧНУВА: Тежок удар за Жељко Митровиќ, Бака Прасе објави негова фотографија со љубовницата! (ФОТО)

Со денови се води медиумска војна меѓу Жељко Митровиќ и Богдан Илиќ, попознат како Бака Прасе. Богдан Илиќ најави документарен филм...
Познати

ПИНК ЗАВИЕНА ВО ЦРНО – тага до небото во домот на сопственикот на телевизијата, Жељко Митровиќ тешко ќе го преброди вчерашниот ден (ФОТО)

Јован Митровиќ, брат на сопственикот на Телевизија Пинк, Жељко Митровиќ, почина на 29 август на 71-годишна возраст, а веста за неговата...
Познати

Сегашната сопруга на Жељко Митровиќ ја „пецна“ неговата поранешна жена со која се венчаше пред точно 32 години – објави и нејзина фотографија

Овие денови сопственикот на телевизија „Пинк“, Жељко Митровиќ е во центарот на вниманието поради најновата фотографија која ја објави...
Познати

Вакво нешто се уште не е видено на овие простори: Жељко Митровиќ гради здание во невообичаен стил на Дедиње за целото семејство (ФОТО)

Новиот дом на српскиот тајкун Жељко Митровиќ и понатаму е во изградба, а судејќи по фотографиите како е проектиран и дизајниран, ќе преставува...
Познати

Никој не верува дека се пар: Зетот на Жељко Митровиќ го покажа часовникот од чија цена ќе ви се заврти во умот, „Ниту еден богаташ не е грд“

Ќерката на Жељко Митровиќ, Кристина Митровиќ и нејзиниот свршеник последните неколку денови се во Казахстан, а фотографиите кои ги...
Познати

Ќерката на Жељко Митровиќ го прослави 30-от роденден: Кога виде кој пејач го донесе татко и не им веруваше на сопствените очи (ФОТО)

Сандра Митровиќ, ќерката на директорот и сопственикот на ТВ Пинк Жељко Митровиќ вчера го прослави својот 30-ти роденден. По тој повод...
Познати

Ќерката на Жељко Митровиќ е во врска со руски милионер: Носи бунда скапа колку еден стан, а од часовникот занемеа и најбогатите на светот

Кристина Митровиќ, постарата ќерка на Жељко Митровиќ прослави една година љубовна врска со руски милионер. На Инстаграм се појави и...
Познати

Ќерката на Жељко Митровиќ изгледа брутално во костим за капење: Погледнете по какво тело се вртат дури и жените на плажа (ФОТО)

Најстарата ќерка на сопственикот на Пинк, Жељко Митровиќ, Сандра Митровиќ (29), своевремено работеше на телевизија како водителка на...
Познати

Повредата е ужасна: Вака изгледа водителката Деа по тешката сообраќајка, нејзината одлука ги шокираше гледачите

Жељко Митровиќ, сопственикот на ТВ ПИНК, денеска ја посети водителката Деа Ѓурѓевиќ во болница, каде таа е сместена после тешката сообраќајна...