жељко јоксимовиќ

Пронајдени се 47 резултати на тема „жељко јоксимовиќ“
Познати

Ќерката на Жељко Јоксимовиќ е вистинска бомба во бикини – се соблече на плажа, а сите го забележаа овој детаљ кој не се сокрива ни со филтри (ФОТО)

Ќерката на Жељко Јоксимовиќ речиси ретко објавува фотографии на социјалните мрежи, но сега ги изненади сите со провокативна фотографија...
Познати

Бајка за принцези oд рози во воздух! Јована и Жељко под ведро небо го прославија 4-от роденден на близначките (ФОТО)

Во семејството на Јована Јоксимовиќ и Жељко Јоксимовиќ, самиот почеток на октомври секогаш ќе биде резервиран за прослави, бидејќи...
Познати

ТАЈНА ЧУВАНА 20 ГОДИНИ: Леонтина проговори за врската и расправијата со Жељко – откри кој ги смири и како сега се согласуваат

Леонтина и Жељко Јоксимовиќ цели осум години не разговараа. Емотивната врска на Леонтина Вукомановиќ и Жељко Јоксимовиќ никогаш не...
Познати

Пред бракот со Јована беше лудо заљубен во оваа убавица – таа му роди ќерка, а во минатото важела за најубава во целиот град (ФОТО)

Жељко Јоксимовиќ со години ужива во бракот со водителката Јована Јоксимовиќ со кој има три деца. Но, сепак пред бракот со водителката,...
Познати

Поважни им се автомобилите, него домот: Жељко и Јована во време на корона се подновија со вистински „ѕверови“ вредни брдо пари (ФОТО)

Додека остатокот од естрадата се жали дека едвај сврзуваат крај со крај, пејачот Жељко Јоксимовиќ и водителката Јована купија два нови...
Познати

Спомен од минатото: Ќерката на Жељко Јоксимовиќ сподели фотографија со мајка си, а сите коментираа само едно

Наследничката  на пејачот и композитор Жељко Јоксимовиќ, Мина Јоксимовиќ, се присети на момент од своето детство и многумина гои разнежни...
Познати

Пластични столчиња и стара дрвена ограда: Од тука избегал пред 27 години, само да дознаете каде живеел Жељко Јоксимовиќ… (ФОТО)

Пејачот Жељко Јоксимовиќ (48) израснал во Ваљево заедно со братот Саша и родителите Весна и Бранислав. Таму завршил гимназија и во 1993-та...
Познати

Сопругата на Жељко Јоксимовиќ објави фотографија која долго ја криеше од сите: Со него се венчаше прв пат и ѝ остана голема љубов

Српската водителка Јована Јоксимовиќ веќе со години е дел од јавниот живот во Србија и ги буди граѓаните секое утро преку малите екрани. Таа...