железници

Пронајдени се 11 резултати на тема „железници“
Вести

„Железниците пропаѓаат, а менаџерскиот тим со дебели плати, за еден мандат ја чинат Македонија над 650.000 евра“ – обвинува ВМРО-ДПМНЕ

Возот Скопје – Битола патува 10 часа, линиите кон Кичево и Кочани се укинати, железниците се во кома, ама битно џебовите на директорите...
Вести

Анѓушев обвинува дека возовите се неисправни, а не превзема ништо: Дали свесно се намалува вредноста додека се најавува приватизација?

„Од шест гарнитури кои се дојдени во Кина, за патнички сообраќај, половината се веќе неисправни. Договорите се такви, тие да треба да...